V petek, 13.10.2017, smo se kandidati za ambasadorje evropskega parlamenta, ki smo vključeni v projekt Evrošola, z veseljem odzvali na vabilo Hiše evropske unije z udeležbo na konferenci o enotnem digitalnem trgu. Pozdravni govor mag. Klemna Žumra, vodje informacijske pisarne Evropskega parlamenta v Sloveniji, nam je odprl iztočnice debate. Med sogovorniki sta bila udeležena tudi dva evropska poslanca Lojze Peterle in Franc Bogovič. Njun govor je temeljil na prizadevanju odpravljanja omejitev, ki jih enoten digitalni trg prinaša. Diskutirali smo tudi o prizadevanju mladih za stabilizacijo, zaposlitev za nedoločen čas, zagotovila, itd. Poudarek so namenili soočanju s pogledi na ključne pasti in izzive, ki jih digitalni trg prinaša in čim večjem ozaveščanju le-tega.

DIGITAL SINGLE MARKET CONFERENCE

On Friday 13th October 2017, the candidates for European Parliament Ambassadors, who are participating in Euroscola, attended the conference on digital single market. The debate started with Klemen Žumra, Head of European Parliament Information Office in Slovenia, and his welcome speech. Lojze Peterle and Franc Bogovič, Members of the European Parliament (MEPs), were also among the speakers in the debate. Their speech focused on the barriers Europeans often face when using online tools and services. A functional digital single market will enable people and businesses to trade and innovate freely. This could contribute immensely to our economy and create hundreds of thousands of new jobs.