UNESCO središče Nova Gorica, ki ga vodi Gimnazija Nova Gorica, je 22. septembra organiziralo praznovanje mednarodnega dneva miru v okviru mednarodnega UNESCO projekta Meja. Praznovanje je potekalo ob Pomniku braniteljem slovenske zemlje na Cerju pod geslom “Odgovorno sanjam naproti”. Več kot 450 dijakov in učencev UNESCO šol iz vse Slovenije in gostov iz tujine je ustvarjalo v različnih delavnicah. Prav vsak je lahko našel nekaj zase, saj je bila izbira velika – od jezikovnih delavnic v različnih jezikih, do biološke, fotografske, gibalne, likovne. Za konec smo prisluhnili zaključni prireditvi s proslavo ter nazadnje posadili drevo miru v okviru mednarodnega projekta ENO Tree Planting Day.

INTERNATIONAL DAY OF PEACE ON CERJE

On September 22, UNESCO Center Nova Gorica, led by Gimnazija Nova Gorica, organized the celebration of the International Day of Peace related to the international UNESCO project called “Meja” (“The Border”). The celebration took place at the Memorial to the Defenders of Slovenian Homeland, with the slogan “Let’s Take Responsibility for Our Dreams”. More than 450 students from UNESCO schools from all over Slovenia and abroad participated in various workshops – from language workshops in various foreign languages, to biology and photography workshops, and others. The celebration ended with the closing performance and a tree-planting activity, in which we planted a Tree for Peace as a part of the international project ENO Tree Planting Day.