Evropski Mladinski Parlament (European Youth Parliament – EYP) je edinstven izobraževalni program, ki združuje mlade iz celotne Evrope, ki razpravljajo o aktualnih problemih, s katerimi se soočata Evropska Unija in svet.
V Novi Gorici smo se mladi iz dvajsetih evropskih držav udeležili 9. regionalne seje Evropskega mladinskega parlamenta. Na tridnevnem srečanju smo v angleščini razpravljali in iskali rešitve o aktualnih političnih in družbenih vprašanjih. Svoje predloge in rešitve smo predstavili na plenarnem srečanju in jih z glasovanjem podprli ali zavrnili. Srečanja smo se udeležile Kaja Čelan, Tajda Lipicer, Kristy Černe, Sara Skrt, Sabina Japić, Sara Čebron, Hana Kosovel, Petra Ušaj in Nina Bučinel.

REGIONAL MEETING OF THE EUROPEAN YOUTH PARLIAMENT SLOVENIA IN NOVA GORICA

The European Youth Parliament – EYP is a unique educational programme, which unites European youth and encourages them to actively engage in citizenship and cultural understanding.

From 19th to 21st January 2018 nine of Junior EP Ambassadors acted as delegates and discovered the world of European Youth Parliament Slovenia. The students met young people from 20 European countries and had a lot of fun debating and discussing current topics. They highlighted the most important problems and wrote solutions for them. At the end of the three-day session they presented their suggestions and solutions that they confirmed or rejected by voting. The participating students were Kaja Čelan, Tajda Lipicer, Kristy Černe, Sara Skrt, Sabina Japić, Sara Čebron, Hana Kosovel, Petra Ušaj and Nina Bučinel.